Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
Dzisiaj jest: 9 Marzec 2021    |    Imieniny obchodz: Franciszka, Katarzyna, Dominik
marzec 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Pracownicy Urzędu Gminy w Łopusznie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Łopuszno we współpracy z Rodzicami i Przedsiębiorcami współdarczyńcami „Szlachetnej Paczki” edycji 2020

Wsłuchując się w lokalne potrzeby społeczne pracownicy Urzędu Gminy w Łopusznie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Łopuszno tradycyjnie wsparli realizację doniosłej akcji charytatywnej o zasięgu ogólnopolskim zatytułowanej „Szlachetna Paczka” edycja 2020 .

Do współdarczyńców, którym szczególnie pragniemy podziękować za współpracę w szczytnym celu zaliczyć można: Senatora RP Pana Krzysztofa Słonia, Rodziców dzieci i młodzieży oraz całe Społeczności związane ze Żłobkiem Gminnym w Łopusznie i szkołami podstawowymi, dla których organem prowadzącym jest Gmina Łopuszno, Pana Pawła Gabryś i Pana Kamila Cedro będących współwłaścicielami sklepu „Lewiatan” w Łopusznie, firmy: Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne „ADMA” Spółka z o.o. z siedzibą w Staszowie oraz „ADMA” Zakład Remontowo – Budowlany Marian Adamczyk z siedzibą w Staszowie .

Warto wskazać, że dnia 14 listopada 2020 roku nastąpiło otwarcie bazy danych, w której można było wyszukać historie rodzin. Wspólnymi staraniami zrealizowaliśmy ideę mądrej pomocy zapewniając sprecyzowane w arkuszach potrzeby Rodzinom z rejonu Łopuszno, wyrażając przekonanie o słuszności idei mądrej pomocy, że bezinteresownie udzielone wsparcie stanie się dla Rodzin impulsem do realnej poprawy sytuacji materialno – życiowej.

Do tegorocznej edycji „Szlachetnej Paczki” w rejonie Łopuszno włączono zweryfikowane rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji osobistej z niezależnych od siebie przyczyn. Warto zaakcentować, że przy doborze rodzin zwraca się każdorazowo uwagę na:
historię rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji;
dochód przypadający na jednego członka rodziny;
postawę – czy rodzina podejmuje realne działania w celu poprawy swojej sytuacji;
przynależność do jednej z kategorii, które określają sytuację rodziny tj.: chore lub niepełnosprawne dziecko w rodzinie, choroba lub niepełnosprawność w rodzinie, rodzina wielodzietna, podeszły wiek i samotność, nieszczęście, samodzielne rodzicielstwo czy start w samodzielność.
Mianem weekendu cudów określa się zwieńczenie działań związanych ze „Szlachetną Paczką”. Podczas finału odbywającego się w dniach 12 – 13 grudnia 2020 roku w siedzibie Centrum Edukacji Lokalnej w Łopusznie przy ulicy Strażackiej udział wzięli Darczyńcy, którym towarzyszyli wolontariusze zaangażowani z urzekającym poświęceniem w kompleksowe przeprowadzenie inicjatywy.

Wójt Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz pragnie z serca podziękować oraz wyrazić słowa uznania wobec wszystkich Osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do realizacji doniosłej idei mądrej pomocy w ramach tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka” wykazując się w ten sposób niewątpliwie prawdziwą otwartością serc oraz poczuciem empatii .

Pamiętajmy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !

 


zobacz galerię zdjęć...


 

Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice...Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!