Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 4 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodz: Elżbieta, Malwina, Teodor
lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Gminny Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy w Łopusznie jest jednostką budżetową Gminy. Jest to obiekt o powierzchni 5,2256 ha położony na trasie Kielce- Częstochowa (35 km od Kielc i 110 km od Częstochowy). Ośrodek czynny jest przez cały rok.


Oferujemy:

  • organizację przyjęć weselnych, przyjęć okolicznościowych, firmowych itp.
  • wynajem budynku świetlicowego ( Dom Weselny)
  • noclegi w pokojach 2 osobowych oraz domki turystyczne. W sumie 25 miejsca noclegowe o różnym standardzie i w rożnych cenach.
  • bazę sportowo- rekreacyjną,
  • świetlicę do dyspozycji.

 


Organizujemy:

  • imprezy sportowo- rekreacyjne i festyny
  • całodzienne pobyty z wyżywieniem dla grup zorganizowanych w cenie 60-75 zł.

 
Ośrodek stanowi nieodzowny element składowy pejzażu gminy Łopuszno. Wybudowano go w latach 1966-1970,  wtedy to w ramach ogólnopolskiego konkursu "Boisko w każdej wsi" powstał obiekt mający ogólną powierzchnię 5,28 ha. W tym okresie powstało boisko do piłki nożnej, muszla koncertowa, zbiorniki wodne oraz 6 domków  campingowych. Obiekt w  późniejszych  latach był  sukcesywnie rozbudowywany.

Dzięki pozyskaniu przez gminę Łopuszno środków finansowych z Centralnego Funduszu  Rozwoju  Sportu i  Turystyki wybudowano pawilon socjalny na 20 całorocznych miejsc noclegowych, dwa domki turystyczne, stadion z bieżnią lekkoatletyczną oraz skocznią do skoków w dal, boiska do  piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki.

Po latach wypracowywania koncepcji rozbudowy w 2009 roku rozpoczęto realizację inwestycji pn. "Rozbudowa zaplecza socjalno-świetlicowego z kuchnią i pokojami hotelowymi Ośrodka Sportowo - Wypoczynkowego w Łopusznie", a początkiem  2011 roku nastąpił odbiór obiektu. Koszty inwestycji były współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013.

Aktualnie Gminny Ośrodek Sportowo Wypoczynkowy dysponuje 10 miejscami sezonowymi w domkach turystycznych w pokojach 2 - 3 osobowych oraz 12 miejscami w nowo wybudowanym pawilonie  w pokojach 2-osobowych.

Dzięki posiadaniu odpowiedniej bazy GOSW organizuje na swoim terenie obozy sportowe w różnych dyscyplinach. Świadczy usługi noclegowe dla osób indywidualnych    i grup zorganizowanych, wynajmuje swoje zaplecza na zorganizowanie imprez okolicznościowych. Jest gospodarzem wielu zawodów sportowych i imprez o charakterze lokalnym oraz wojewódzkim.

Tradycją GOSW stały się plenery malarskie, na których artyści z różnych zakątków kraju prezentują swoje prace, niejednokrotnie w darze pozostawiając je w ośrodku wzbogacając jego wystrój.

Baza sportowa jest wykorzystywana przez miejscową młodzież szkolną i pozaszkolną, członków Łopuszańskiego Klubu Sportowego ŁKS w Łopusznie oraz gości ośrodka.

Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice...Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!Łopuszno i okolice... ZAPRASZAMY!!!